Pferdeklinik Wolfesing

Klinika dla koni w Wolfesing od 24 lat oferuje nowoczesną diagnostykę i leczenie chorób koni. Szczególny nacisk kładziony jest na ortopedię i medycynę sportową, jednak zakres usług wykracza szeroko poza te ramy.

Klinikę prowadzi czterech lekarzy, doktorów nauk weterynaryjnych z tytułem specjalisty chorób koni. Trzech z nich jest też uznanymi lekarzami FEI ( Międzynarodowa Federacja Jeździecka), przez co do ich obowiązków należy również sprawowanie pieczy nad dobrostanem koni podczas zawodów jeździeckich, takich jak np. Munich Indoors, które odbyły się w listopadzie 2013.

Ponadto zatrudnionych jest tu sześciu lekarzy weterynarii, pomocnicy weterynaryjni, biurowi i techniczni oraz odbywa praktyki wielu studentów i lekarzy weterynarii. Klinika ma zasięg międzynarodowy – leczone są zarówno stacjonarnie, jak i w ramach pomocy wyjazdowej nie tylko konie niemieckie, ale też austriackie, szwajcarskie, brytyjskie, polskie i wiele innych. Każdy z lekarzy specjalizuje się w wybranej dziedzinie, jak np. kardiologia, pulmunologia, okulistyka, stomatologia, ortopedia z chirurgią czy medycyna sportowa lub scyntygrafia. Trzech z nich jest uznanymi  przez IVCA(Międzynarodowe Stowarzyszenie Chiropraktyków Weterynaryjnych) chiropraktykami. Na niepowtarzalny klimat tego miejsca wpływa fakt, iż prawie wszyscy pracownicy jeżdżą konno, a wielu ma własne konie. Jest to więc nie tylko praca, ale też pasja pracujących tu specjalistów i właśnie dlatego właściciele koni mogą tutaj zawsze liczyć na kompetentną poradę i profesjonalne podejście.

Klinika posiada 50 boksów dla koni, wybiegi, krytą halę, bieżnię dla koni, dwa ambulatoria po dwa stanowiska każde, salę operacyjną z boksem do kładzenia koni oraz osobno – wybudzeniowym, pomieszczenie do wykonywania badań rentgenowskich oraz osobny budynek z czterema boksami oraz zapleczem do wykonywania scyntygrafii. Scyntygrafia jest szczególną ofertą kliniki, przyciągającą właścicieli koni, które cierpią na niewyjaśnione kulawizny. Często konie te pochodzą z odległych od kliniki miejsc (również z Polski). Badanie to polega na dożylnym podaniu pierwiastka radioaktywnego, który kumuluje się w miejscach zmienionych zapalnie. Po około trzech godzinach za pomocą specjalnej kamery dokonuje się odczytu wysyłanego  promieniowania. Badanie jest nieinwazyjne – wykonywane w sedacji, co jest dodatkową zaletą. Wadą jest niestety wysoki koszt tego badania.

wideoendoskopia, gazometria krwi i inne. gnach itp.

Inne możliwości nowoczesnej terapii oferowane przez klinikę to  terapia komórkami macierzystymi, IRAP, PRP, ACP, Theracell – terapia polem magnetycznym, terapia falą uderzeniową czy chiropraktyka.

Klinika świadczy również pomoc wyjazdową na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii, a ponadto konsultacje poza granicami Niemiec, w tym w takich krajach jak Polska czy Wielka Brytania oraz dyżur całodobowy.