Aktualności 2013/14

Universidad Cardenal Herrera, Faculdad de Veterinaria, Hospital Clinico Veterinario CEU

Hospital Clinico Veterinario CEU jest ważnym ośrodkiem referencyjnym dla całej wspólnoty autonomicznej Walencji. Ponadto stanowi liczące się w kraju centrum naukowe, które jako pierwszy szpital weterynaryjny w Hiszpanii otrzymał jakość SGS ICS Iberica. Jego misją, jako placówki klinicznej, jest kształcenie studentów i absolwentów w ramach zajęć praktycznych oraz staży. Wszystko to odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów cieszących się uznaniem w kraju i za granicą.

Otwarty 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku szpital oferuje kompleksowe usługi z zakresu diagnostyki i leczenia chorób wewnętrznych i chirurgii małych zwierząt. Ponadto jest on krajowym pionierem we wprowadzaniu do lecznictwa weterynaryjnego nowoczesnego sprzętu specjalistycznego. Posiada jedyny w okręgu oraz jeden z niewielu w Hiszpanii tomograf komputerowy, a także laparoskopy-artroskopy, wideoendoskopy, mikroskopy chirurgiczne, usg doppler kolor i nowoczesny sprzęt do monitorowania anestezji.