University of Glasgow Small Animal Hospital

University of Glasgow Small Animal Hospital jest jednym z najbardziej zaawansowanych  i czołowych szpitali referencyjnych w Wielkiej Brytani i Europie pozwalający pacjentom korzystać z opieki dostępnej 24 godziny, 7 dni w tygodniu przez cały rok pod okiem światowej sławy wysoko wykwalifikowanych  specjalistów posiadających wyższe stopnie oraz międzynarodowe dyplomy. Pod ich okiem szkoleni są rezydenci oraz interniści. Kadra wspierana jest trzydziestoma wyspecjalizowanymi pielęgniarkami oraz 40 studentami ostatniego roku studiów medycyny weterynaryjnej.

Pacjenci są odsyłani na konsultacje  w zakres których wchodzą: choroby wewnętrzne, onkologia, neurologia, diagnostyka obrazowa, oddział intensywnej terapi, klinika leczenia bólu,okulistyka,chirurgia,ortopedia,kardiologia,radioterapia,anesteziologia. Szpital na miejscu dysponuje radiogarfią cyfrową,USG dopplerem,zaawansowanymi badaniami obrazowymi(CT,MRI,videofluoroskop),intensywną radiologią.

Pierwszy szpital w Wielkiej Brytani wykorzystujący leczenie jodem radioaktywnym nadczynność tarczycy u kotów.

Wielokrotnie nagradzany szpital w zakresie usług,personelu oraz doskonałości zaplecza,zarówno dla klientów jak i pacentów .Small Animal Hospital  zdobył dwie nagrody na tegorocznym Kongresie Brytyjskiego Stowarzyszenia Weterynaryjnego  „Veterinary Hospital Practice Awards Design Association”. Obiekt którego stworzenie pochłoneło 15 milionów funtów, został otwarty w 2009 zajął pierwsze miejsce jako nejlepszy  projekt Szpitala Referencyjnego oraz Najlepszy Szpital / Praktyka kategorii Design.