Aktualności 2012/13

Wyszukiwarka

  • 2.jpg
  • 5.jpg
  • 1.jpg
  • 4.jpg
  • 3.jpg

Valley Equine Hospital

Valley Equine Hospital, wcześniej znany jako The Ridgeway Veterinary Group powstał w 1997 roku. Klinika jest w całości poświęcona diagnostyce i leczeniu koni. Zapewnia 24-godzinną opiekę przez 7 dni w tygodniu oraz dojazdy do klienta. Zajmuje się zarówno przypadkami pierwszego kontaktu jak i wymagającymi skierowania do szpitala bez względu na typ użytkowy zwierzęcia, pośród nich konie wyścigowe, dresaż, eventing, rekreacyjne czy hodowlane.

Valley Equine Hospital położony jest na południu Anglii, w Lambourn (Berkshire) – samym sercu Doliny Koni Wyścigowych. Otoczony jest stajniami po 150 -200 koni pełnej rasy angielskiej oraz torami wyścigowymi.

Szpital posiada Tier Three R.C.V.S , dwóch chirurgów, dwoje stażystów, zespół pielęgniarek oraz zespół terenowych  lekarzy weterynarii działających na terenie obejmującym Berkshire, Wiltshire, Hampshire and Oxfordshire.

Usługi oferowane przez klinikę to między innymi  pełny zakres chirurgii ortopedycznej, jak i tkanek miękkich,  badanie kulawizn, dynamiczna video endoskopia,  oddział intensywnej terapii, badania przed zakupem, diagnostyka obrazowa (scyntygrafia, radiografia, USG, endoskopia), terapia typu ShockWave, badania w przyszpitalnym laboratorium, coroczne programy szczepień, odrobaczeń i badań okresowych.